Ana Sayfa Gündem SAFRANBOLU’DA KAYMAKAM VE BAŞKANDAN, COVİT-19 DENETİMİ

SAFRANBOLU’DA KAYMAKAM VE BAŞKANDAN, COVİT-19 DENETİMİ

203
0

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Belediye Başkanı Elif Köse, kentin en büyük pazarı olan perşembe pazarını ziyaret ederek pazarcı esnaflara koronavirüs kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Pazar denetiminde, Kaymak Türköz’e ve Başkan Köse’ye İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, Zabıta Müdürü Mustafa Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Mehmet Emre ve Toplum Sağlığı personeli eşlik etti.

Kaymakam Türköz ve Başkan Köse perşembe günleri ilçe merkezinde kurulan pazar yerinde Koronavirüs salgını ile ilgili olarak denetlemelerde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen, sohbet ederek, maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunan Kaymakam Türköz ve Başkan Köse, tüm dünyada etkisini sürdüren, binlerce insanın canına mal olan salgına karşı tedbirlerin önemine değinilerek herkesin bu sorumluluğu bilmesi gerektiğini vurguladı. Kaymakam Türköz kurallara aykırı davranışlarda bulunanların ilgili yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını da hatırlattı.

Zabıta memurlarının düzenli olarak sürdürdüğü denetimlerde pazarcı esnafına ve vatandaşlara HES kodu sorgulaması yapılıyor. Denetimlerin sıklaştığını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, HES kodu uygulamasını yerinde bir uygulama olarak görüyoruz ifadelerine yer verdi. Başkan Köse ‘’ Karabük genelinde vaka sayılarının artması sebebiyle biz de belediye olarak tüm birimlerimizle titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yoğunluğun fazla olduğu ve bulaş hızının yüksek olabileceği pazarlarda, ekiplerimizin düzenli olarak gerçekleştirdiği denetimlere bugün biz de katıldık’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz