Ana Sayfa Gündem Safranbolu’ya Güzel Bir Proje Daha, ” Kadın Danışma Merkezi” Açıldı

Safranbolu’ya Güzel Bir Proje Daha, ” Kadın Danışma Merkezi” Açıldı

63
0

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin kadınlara yönelik önemli projelerinden biri olan Kadın Danışma Merkezinin açılışı, bugün düzenlenen törenle yapıldı. 


Toplumda kadın erkek eşitliği sağlanana kadar kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağını söyleyen Başkan Köse; Hanımevi, Oyunevi, Kadın Üretici Pazarı projelerinin ardından Kadın Danışma Merkezini de hizmete sunarak, bu yöndeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Açılışı, Safranbolu Belediyesinin 3 gün süren 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kapalı pazar alanının karşısındaki Hanımevinin üst katında yapılan Merkezde; kadınlar, psikolog ve avukat gibi konularında uzman kişilerin vereceği eğitim seminerlerinden faydalanabilecekler. 

8 Mart etkinlikleri arasında en sevdiğinin Kadın Danışma Merkezi açılışı olduğuna dikkat çeken Başkan Köse, çocukların anneleri seminerdeyken sıkılmamaları için bir de oyun alanı yapıldığını belirtti. Buradaki Hayal Ağacı hakkında da bilgi veren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kadınların ağaca isimlerini yazmadan hayallerinde ne varsa yazabilecekleri ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz