Ana Sayfa Gündem Şehir İçi Trafik Düzenlemesi İle İlgili Toplantı Vali Fuat Gürel’in Başkanlığında Yapıldı.

Şehir İçi Trafik Düzenlemesi İle İlgili Toplantı Vali Fuat Gürel’in Başkanlığında Yapıldı.

46
0

Karabük İl merkezindeki trafik yoğunluğunu oluşturan sebepler ile alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantı Vali Fuat Gürel’in Başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Fuat Gürel’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Kastamonu Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Karayolları 153. Şube Şefi Erhan Kırçıloğlu, Emniyet, Jandarma ve Karabük Belediyesi yetkilileri katıldı.

Toplantıda Trafik Şube Müdürü Ahmet Ordu tarafından Karabük Merkez şehir içi trafik sorunları ve önerileri hakkında sunum gerçekleştirildi. Sunumda Karabük şehir içi park alanı, park alanlarındaki dikey park, park alanlarındaki demir park kilitleri, güven kavşağı yaya geçidi, Cuma pazarı içi, Zonguldak Caddesi, İl Emniyet Müdürlüğü/Balıklar Kayası Kavşağı, Kartaltepe Caddesi, Şirinevler Mahallesi, Demir Çelik-Öğlebeli Kavşağı, Yüzüncü Yıl Mahallesi ve Beşbinevler Mahallesinde yaşanan trafik sorunları ve bu sorunlar için geliştirilen ve trafik sorunlarını minimize edecek projeler hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgiler verildi.

Şehir İçi Trafik düzenlemesi ile ilgili toplantıda Karabük’ün hızla büyüyen bir kent olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Vali Fuat Gürel ”İlimizin büyümesiyle birlikte insanımızın ihtiyaçları da gelişiyor,  buna bağlı olarak araç sayımız her geçen gün artıyor. İlimizde yaşayan vatandaşlarımız ile sürücülerimizin daha rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak adına bu toplantıyı düzenliyoruz. Trafikte sıkışıklığı azaltmak, kazaları önlemek, yayalarla sürücülerin birbirlerinin haklarına uymalarını sağlamak gibi trafiği rahatlatmak İçin biraradayız.  Trafik  fiziki  altyapısından sorumlu kurumlar olan Belediye Başkanlığı ve Karayolları teşkilatı  yetkilileri ile trafik denetiminden sorumlu kurumlar olan Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı yetkililerini bir araya getirerek trafik polislerimizin ve jandarmamızın tespit ettikleri bir kısım  fiziki tedbirlerle trafiği rahatlatma ve tehlikeleri bertaraf etme önerileri görüşülerek istişarelerde bulunuldu. Ayrıca Şehir içi trafikte kurallara uyulmaması  ve özellikle yanlış park yapılması kısa ve uzun süreli duraklamalarda sıkışıklığın nedenlerinden biri olarak karşımıza çakmakta. Vatandaşlarımızın da hem yaya hem de sürücü olarak  trafik kurallarına uymaları halinde trafikte tehlikeli durumların önüne geçilecektir.”

Toplantı, ilimiz trafiği ile ilgili olarak oluşan ihtiyaçlar ve çözüm önerileri ile ilgili konuların görüşülmesi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz