Ana Sayfa Gündem Şiir ve Resim Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Şiir ve Resim Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

123
0

Safranbolu Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Şiir ve Resim yarışması düzenledi. Çocukların Safranbolu Belediyesi’nin wep sayfası üzerinden başvuru yaptıkları Şiirleri ve Resimleri alanında uzman öğretmenler tarafından değerlendirildi. Dereceye giren öğrenciler için Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde ödül takdim töreni düzenlendi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından pandemi tedbirleri ile açık havada düzenlenen törene, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Yarışmanın birincileri bisiklet, ikincileri tablet,  üçüncüleri ise akıllı saat kazandı. Resim yarışmasında 6- 9 yaş gurubunda birinci,  Elif Miray Sancı, ikinci Defne Zeren Tunç, üçüncü ise Elif Su Akbulut oldu. Resim yarışmasında 10-13 yaş gurubunda birinci Buğlem Demirdelen, ikinci  Begümsu Öztürk, üçüncü de Esin Belder oldu. Şiir yarışmasında ise birinci Bedirhan Baran Aydın, ikinci Mehmet Can Aydın, üçüncü ise Beren Karabayraktar oldu.

Yarışmacılara başkan Köse hediyelerini takdim ederek, çocuklara NUTUK kitabı da hediye etti. Başkan Köse törende yaptığı konuşmada ‘’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmamalarını ve onun izinden gitmeleri konusunda tavsiyesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz