Ana Sayfa Gündem ‘Tarihi Çarşılarımız Gün Yüzüne Çıkıyor’ Projesinde Sona Yaklaşıldı

‘Tarihi Çarşılarımız Gün Yüzüne Çıkıyor’ Projesinde Sona Yaklaşıldı

52
0

Safranbolu Belediyesi tarafından proje kapsamında 62 tarihi dükkanın restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Safranbolu Belediyesi tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKKA) sunulan ve 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen “Tarihi Çarşılarımız Gün Yüzüne Çıkıyor” Projesi kapsamında 62 tarihi dükkanın ön cephe restorasyon çalışmalarında son gelindi.

İhale aşamasının ardından ivedilikle inşaat çalışmaları başlayan proje kapsamında dükkanlarda ön cephe restorasyon yapımının sürdüğünü belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, BAKKA tarafından desteklenen çalışmanın son aşamada olduğunu söyledi.

Bölgenin en fazla turist alan yerlerin başında geldiğini kaydeden Başkan Köse; “ Mevcut çalışma Çarşı bölgemizin en önemli noktasında. O nedenle elimizden geldiği kadar erken sürede bitirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Safranbolu’yu gelecek kuşaklar çok daha yaşanılır bir kent olarak bırakmak istediklerinin altını çizen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Amacımız projeyi Şubat ayı başlarında tamamlayarak hizmete açılmasını sağlamak. Tüm gayretimiz Safranbolu’ya hizmetin en kalitelisini ve en iyisini sunabilmektir” diye konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz