Ana Sayfa Gündem Tuğ; ” Trafik Sorununu Birlikte Çözeceğiz”

Tuğ; ” Trafik Sorununu Birlikte Çözeceğiz”

64
0

Karabük İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, 2019 yılı değerlendirme toplantısını Karabük Polis evinde basın mensupları ile bir araya gelerek gerçekleştirdi.

Tuğ, “Sizler çok önemli görev ifa ediyorsunuz bizim gibi. 24 saat çalışan gerçekten emek harcayan, alın teri döken bir mesleğe mensupsunuz. Hal böyleyken kamunun bilgilenmesi hem doğru haber alma bazında yerini bulması düşüncesiyle kapılarımız sizlere açık” dedi.

İl Emniyet Müdürü Tuğ, gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinden sonra adli soruşturmalar neticesinde 5 personelin hain örgüt FETÖ/PDY mensubu olmaktan açıkta bulunduğunu, 154 personelin ise KHK ile ihraç edildiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu; “15 Temmuz 2016 ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünce cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenini ortadan kaldırılması ve devletin birlik ve beraberliğinin yıkılması amacıyla gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsü kapsamında örgüte mensup olmaktan bin 128 kişi hakkında işlem yapıldı.. Bu işlemler neticesinde 370 şahıs tutuklanmış. 558 şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. 167 şahıs ise kontrol dışında serbest kalmış, Firari 33 şahsın yakalanması için çalışmalarımız devam etmektedir. Yine, Emniyet Müdürlüğü olarak 2020 yılı içerisinde terör örgütlerine katılımların engellenmesi için otogarlar bilgilendirme stantların kuracağiz, Bizim özellikle Karabük Emniyet Müdürlüğü olarak 3 önemli noktamız var. Bu uygulama noktalarında yol uygulamalarında 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen toplam 324 bin 849 şahıs sorgulandı, 789 aranan şahıs yakalandı. 58 bin 520 araç trafik mevzuatı açısından sorgulanırken, 2 bin 684 araca da cezai işlem uygulandı. Umumi yer uygulamasında da 2019 yılında 5 bin 769 şahıs sorgulandı. Ayrıca 14 aranan şahıs yakalanırken, 412 iş yeri kontrol edildi, 21 iş yeri hakkında ceza işlemi uygulandı. 2019 yılı huzur uygulamalarında ise 12 bin 4 şahıs sorgulanırken, 16 aranan şahıs yakalandı. Öte yandan 921 araç sorgulanırken 34 araca da cezai işlemler uygulandı.”

TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK İSTİYORUZ

Karabük ve Safranbolu’da trafik sorununu çözmek istiyoruz diyen Tuğ; ” Bu konuda sayın Vergili ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldik, öncelik kritik kavşak ve geçişler önlem alacağız, bu kentte birlikte düşünüp karar almak zorundayız, kent tarihine göre yollar genişlemeden birde motorlu araç çoğalmasından kaynaklı sorunları tespit ettik önümüzde ki günlerde bunları uygulamaya almak istiyoruz” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz