Ana Sayfa Eğitim Türkiye Yüzyılında “Eğitim Kenti Karabük” Projesi Başlıyor…

Türkiye Yüzyılında “Eğitim Kenti Karabük” Projesi Başlıyor…

54
0

Valimiz Mustafa Yavuz’un himayelerinde Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Eğitim Kenti Karabük” projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Valimiz Mustafa Yavuz’un himayelerinde Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Eğitim Kenti Karabük” projesi Karabük Kültür Merkezinde düzenlenen Lansman Programı’nın ardından başladı.

Yoğun katılımın olduğu programda “Eğitim Kenti Karabük” projesi büyük beğeni topladı. Lansman programının hemen akabinde “Eğitim Kenti Karabük” projesine start verildi.

Türkiye Yüzyılı Vizyonu kapsamında “Eğitimde fırsat eşitliğini daha da güçlendirmek” şiarıyla başlatılan “Eğitim Kenti Karabük” projesi ile; temel eğitim ve ortaöğretim seviyesindeki okullarda öğrenim gören tüm öğrencilerin, eşit koşullarda eğitim olanaklarından tam anlamıyla yararlanmaları, derslerin hedef ve davranışları ile tutum ve becerilerini eksiksiz tamamlayarak bir üst öğrenime hazırlanması; akademik, sanatsal ve sosyal alanda gelişimlerinin desteklenerek başarılarının artırılması öncelikli amaçlardandır.

“Eğitim Kenti Karabük” projesi ile Karabük ilindeki LGS ve üniversite sınavlarına giren öğrencilerin başarılarını artırmak, Teknofest, Tübitak Araştırma Projeleri, Vocathlon gibi, ulusal programlara katılım ve başarı oranlarını artırarak; genç yeteneklerin ulusal düzeyde öne çıkarılmasını sağlamak, yerel ve ulusal anlamda, kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlerin çeşitliliği oluşturmak, eğitim ortamını daha çekici hale getirecek faaliyetlerle; öğrencilerin eğitim süreçlerine daha etkin şekilde katılımları sağlamak, ilkokul öğrencilerine ücretsiz Çocuk Tiyatrosu izleme imkânı sunmak, okul kütüphanelerinin envanterinde bulunan kitap sayısını artırmak hedeflenmektedir.

Okullar arası imkân farklılıklarını azaltmak için özellikle eğitimin tüm kademelerinde eğitim imkanlarını geliştirmeden, fiziksel imkanları zenginleştirmeye kadar; öğrencilere ilave eğitimlerden ailelere desteklere kadar çok sayıda imkân seferber edilecek.

Proje paydaşlarının büyük destekleriyle gerçekleştirilecek olan “Eğitim Kenti Karabük” projesi ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, gençlerimizin akademik, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal gelişimlerine katkı sunmak bunlarla birlikte düşünme, anlama, araştırma ve sorun çözme yetkinliği gelişmiş; bilgi toplumunun gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmış; millî kültür ile evrensel değerlerini içselleştirmiş;  iletişime ve paylaşıma açık, sanat duyarlılığı ve becerisi gelişmiş; öz güveni, öz saygısı, hak, adalet ve sorumluluk bilinci yüksek; gayretli, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, barışçı, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkân sağlanacaktır.

Batı Karadeniz’in Kalbi Karabükümüzde “Eğitim Kenti Karabük” projemizin yepyeni ufuklar açması beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz