Bu yıl 21.si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali alanında en büyük olma unvanının sürdürüyor.

Ünlü Film ve Görüntü Yönetmeni Hayri Çölaşan tarafından gerçekleştirilen çalışmada Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalinin Uluslararası Değerlendirme Kriterlerine göre ülkemizdeki En Büyük Belgesel Film Festivali olduğu ifade edildi.

Çölaşan’ın yaptığı ve 2019 yılının baz alındığı araştırmada, Türkiye’de gerçekleştirilen tüm festivaller arasında festivalin gün sayısından uluslararası olmasına, proje yarışmasından panel ve söyleşilere, film gösterimlere kadar pek çok değerlendirme yapıldı. Değerlendirmelerin sonucunda ise Altın Safran Belgesel Film Festivali alanında en büyüğü oldu.,

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “ Amacımız sadece belgesel filmcileri değil halkımızı da festivale dahil etmek. 2019 yılında 20.sini gerçekleştirdiğimiz festivalimizin oldukça geniş kitlelere ulaştığını ve ses getirdiğini düşünüyorum. Bunu Festival Komitemiz ve STK’lar da dahil olmak üzere hem profesyonel ekibimize hem de Safranbolulu vatandaşlarımıza borçluyuz. Bu yıl hedefimiz çok daha geniş kitlelere ulaşarak festivalimizi tüm dünya ile paylaşmak” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz