Ana Sayfa Gündem VALİ BİR YENİCE DE BİR KYK YURT DENETİMİNDE…

VALİ BİR YENİCE DE BİR KYK YURT DENETİMİNDE…

126
0

Vali Fuat Gürel her hafta Çarşamba günü gerçekleştirilen Halk Günü toplantısına katılarak taleplerini ve sorunlarını ileten Kadir Kazancı’nın davetini kırmayarak Yenice-Değirmenyanı Köyü Kadıoğlu Mahallesinde ziyaret etti.

Yenice Kaymakamı Yasin Erdem, Karabük İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Abdullah Hüsam ve Merkez İlçe İçme Suları Kontrol Mühendisi Serkan İnal ile birlikte Yenice Değirmenyanı Köyü Kadıoğlu Mahallesini ziyaret eden Vali Gürel, Köy Muhtarı İhsan Kurt’dan köy ile ilgili bilgiler alarak köy sakinleriyle hasbihal etti.

Değirmenyanı Köyü dönüşünde Şirin Köye uğrayan Vali Fuat Gürel, köy kahvehanesinde ikram edilen çayı içerek köy sakinlerinin taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Okuldan çıkan öğrencilere kitap hediye eden Vali Gürel, ailelerine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kendi selamını iletmelerini isteyerek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Öte yandan Vali Fuat Gürel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven ve Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet Özkeskin ile birlikte KYK Yurtlarını ziyaret ederek kayıt işlemlerini yapan öğrencileri ziyaret etti.

Vali Fuat Gürel, yüz yüze eğitime başlayan Karabük Üniversitesinde eğitim görecek öğrencilerin konaklayacakları Esentepe Taşkent Kız Yurdu, Asiye Hatun Kız Yurdu, Bahattin Gazi Erkek Yurdu ve İsmail Necati Efendi Erkek Yurdunu ziyaret ederek yurda kaydını yaptıran öğrenciler ve yavrularını kalacakları yurda teslim etmek üzere ilimize gelen veliler ile sohbet ederek ilimize “Hoş Geldiniz” dileklerinde bulundu.

KARABÜK Üniversitesinde yüz yüze eğitimin başlaması ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Vali Gürel “Üniversitemiz kendini kanıtlamış yeni kurulan üniversiteler arasında en başarılılarından birisi. Öğrencilerimizi bu çağdaş eğitim yuvasını tercih ettiklerinden dolayı kutluyorum. İlimiz genelinde yurtlarla ilgili çok büyük bir sıkıntımız yok, gerek devlet gerekse özel yurtlarımız tüm hazırlıklarını tamamladılar. Burada öğrencilerimiz sadece eğitimlerine odaklanarak bizi geleceğe taşıyan eğitimlerini alacaklar. Ailelerimizin de gözü arkada kalmasın yavrularınız bizlere emanet.” dedi.

Vali Gürel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven’den yurt kayıt işlemleri, yurtlarda yürütülen hizmetler ve süreç hakkında bilgiler aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz