Ana Sayfa Gündem Vergili “meclise Osman Köşker beyefendi mi iş öğretecek?”

Vergili “meclise Osman Köşker beyefendi mi iş öğretecek?”

303
0

Karabük Belediye Başkanından Ak partili meclis üyelerine jet yanıt..

Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’nin basın açıklaması;

“Biz kimseyi kapıkulu olarak görmeyiz. Herkesin fikrine saygı gösteririz. Çoğulcu demokrasiyi katılımı sağlamak olarak görmekteyiz. Bizim dediğimiz olacak tutumuna tepki göstermekten doğal bir şey olamaz. Bir buçuk yıl encümende de görev yaptığımız AK Parti Grup başkanı, encümende ‘Benim dediğim olacak’ dediğim bir konu söylesin ve ondan sonra yaptığı demogojiye devam etsin.

Bir buçuk yıldan bu yana Belediye Meclisinin nasıl çalıştığını öğrenememiş, Belediye Meclis üyelerine anlatacak bir şeyimiz olamaz. Gündem, gündem harici konuların görüşülmesinin usül ve esasları vardır. Geçtiğimiz on yılda ve ondan önceki dönemlerde aynı usul ve esaslarla çalışmış meclise Osman Köşker beyefendi mi iş öğretecek?

Bu meclisin çalışma prensipleri vardır. Önce bunu iyice öğrensin, etrafındaki eski meclis üyelerine sorsun. Öğrenmenin ayıbı olmaz. Mahkeme prosedürleri ile mahkeme salonları ile Belediye Meclisini ayırsın.

Bakın bu olayla ilgili yapmış olduğu açıklamaya;’ Meclis toplantısının kamera kayıtlarını sansürsüz ve montajsız şekilde Karabük halkı ile paylaşılmasını talep ediyoruz’ derken, şahsımıza bulunmuş olduğu ithamı dikkatinize bırakıyorum.

Şöyle diyor Osman Köşker; “Burada (Kartaltepe’de) 58 dönüme yakın bir arazi var. Bu 58 dönüme yakın arazi Millet Bahçesi gibi yeşil alana dönüştürülüp değerlendirilecekse tabi ki güzel olur”

Kendisi 1 yıl beraber çalıştığımız halde kim olduğumuzu öğrenememiş. Güvensiz, şüpheci ve itham edici davranışlarını yazıya da dökmüş. Bu zihniyet Karabük’e ne kadar hizmet eder takdir sizin.

Ve şimdi Millet Bahçesiyle ilgili önerimizi sansürsüz ve montajsız şekilde yayınlıyorum;

“Biz bu mecliste Karabük’ün menfaatleri ile ilgili kararlar alıyoruz. Şuanda sizin söylemiş olduğunuz Millet Bahçesi ile ilgili ben şuanda Demir Yollarından geri kalan 160 dönümlük (Cumapazarı DDY arazileri) hakkımdan feragat ediyorum. Önümüzdeki 15 gün içerisinde Bakan Bey gelecek. Şuanda ki Milletvekilleri ile kararları konuştuğumuzda ben hakkımızın tamamından feragat edebileceğimi ve eğer yapılırsa Karabük’e çok güzel bir Millet Bahçesi kazandıracağımızı söyledim”

 Beyanındaki yalanı ve tutarsızlığı kendisi bulsun. Onların anlayışı şu; kendi önerileri olmayınca konuyu 1 ay sonraya bırakma, kendi önerileri ise hemen oylama. Kendileriyle çelişkideler. Göstermiş olduğum tepki bu davranışlaradır.

Onlar önce Belediye Meclisi nasıl çalışır, son 15 yıllık Ak Partili meclis üyelerini toplayıp istişare yapıp öğrensinler. Sonra da Safranbolu ve Karabük halkından ve de şahsımdan, havaalanı ve Kanyonpark projesiyle ilgili yapılan meclis oylamasından dolayı özür dilesinler, bizde gereğini yaparız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz