Ana Sayfa Eğitim Yarı Dönem Tatili Başladı

Yarı Dönem Tatili Başladı

101
0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan takvime göre bu yıl 15 tatil 2020 yılında 20 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenciler karnelerini bugün alırlarken 3 Şubat Pazartesi günü kaldığı yerden ikinci öğretim dönemi başlayacak.

Günün önemine binaen Karabük Valisi Fuat Gürel yazılı bir açıklama yaparak şöyle dedi;

“Geleceğimizin umudu, Büyük ve Güçlü Türkiye’mizin istikbali çocuklarımız ve gençlerimiz 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle karne heyecanı ve tatil sevincini birlikte yaşıyorlar.

Sevgili Çocuklar, Sevgili Gençler;

Yeni şeyler öğrendiğiniz, hedeflerinize bir adım daha yaklaştığınız, hayata kendinizi biraz daha hazırladığınız bir yarıyılın sonunda aldığınız karneleriniz kendinizi analiz etme bir planlama vasıtası ve bu anlamda sizler için bir motivasyon aracıdır. Başarının anahtarı kendimize inanmak ve azimle, gayretle çalışmaktan geçmektedir. Yarıyıl tatilini kendinizi yeniden keşfetmek, değerlendirmek ve planlamak için güzel bir fırsat olarak değerlendireceğinize inanıyorum. Okumak isteyip de okuyamadığınız kitapları bitirmek, arkadaşlarınızla değiştirmek, spor yapmak, şehrimizin sizlere sunduğu zengin kültür, sanat ve sportif imkanlardan doyasıya faydalanmak her sayfada, her aktivitede kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak, sizleri hem dinlendirecek hem de geliştirecektir. Ailenizle, sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla güzel bir yarıyıl tatili geçirmenizi temenni ediyorum.

Değerli Veliler;

Tatiller çocuklarımızla vakit geçirmek, onları dinlemek, anlamaya çalışmak, birlikte düşünmek, birlikte yapmak, sofraya birlikte oturmak ve paylaşmak için en önemli fırsat günleridir. Birlikte, hep beraber yapılacak tüm faaliyetler çocuklarımızın kendilerine güvenini ve onların motivasyonunu arttıracak; onlara göstereceğimiz ilgi ve kendilerini anladığımızı, desteklediğimizi bilmeleri çocuklarımızın kendilerini gerçekleştirmelerinde en önemli etken olacaktır.

Kıymetli Öğretmenler;

“Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” idealiyle çocuklarımızı geleceğe hazırlama yolunda şehrimizde mesleğinizi adeta bir yaşam biçimi olarak benimsediğinize yıl boyunca gittiğim her okulda ve etkinlikte şahit olmaktan duyduğum gurur ve mutlulukla sizlere de aileleriniz ve sevdikleriniz ile birlikte sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir yarıyıl tatili diliyorum.

Saygıdeğer Karabüklü Hemşehrilerim;

Hep birlikte güzel bir yarıyıl geçirdik. Karabük’ümüzün sanayisi, turizm potansiyeli kadar eğitim öğretim hizmetleri ile de adını duyurmuş bir şehir olması bizlere en büyük onur ve gurur kaynağıdır. Hizmetlisinden, servis şoförüne, öğretmeninden okul müdürüne, işçisinden memuruna kadar kadar bu başarı hepimizin eseridir.

Bu vesile ile 2019-2020 yarıyıl tatilinin sağlık, mutluluk ve huzur içinde sevdiklerimize daha fazla zaman ayırma vesilesi olarak değerlendirilmesi dileklerimle sizlere sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz