Ana Sayfa Gündem Yeni Nesil Halk Otobüsleri Sefere Başladı

Yeni Nesil Halk Otobüsleri Sefere Başladı

0

Safranbolu Belediyesi geçtiğimiz günlerde hizmete aldığı 7 adet yeni nesil Anadolu Isuzu marka Novociti Life model halk otobüslerini bugün hizmete başlattı. Belediyeye yaklaşık 4 milyon liraya mal olan toplu taşımada kullanılacak otobüslere bazı yeni donanımlar eklenerek vatandaşların daha konforlu seyahat etmeleri sağlanacak.

Safranbolu Belediyesi araç filosuna kattığı 60 kişilik yolcu taşıma kapasiteli yeni nesil halk otobüsleri içinde bulunan Kovid önlem paketinin yanı sıra salgının bulaş riskini azaltmak için, elektronik ücret toplama sistemi, temassız banka ve kredi kartı ve mobil ödeme, QR kodlu ödeme, tam ve kişiselleştirilmiş kart sistemi uygulamaya geçirdi. Belediyenin yaptığı açıklamada’’ Kişiselleştirilmiş kartların basımı Yeni Çarşı Halk Masası ve Tarihi Çarşı Belediye binasında yapılacağı, dolumu ise bayi büfelerden yapılabileceği belirtildi. Safranbolu Kentkart sistemine de geçildiği ayrıca HES Kodu uygulaması için Sağlık Bakanlığı ile protokol imzaladığı bilgisi verilerek elektronik ücret toplama sistemi ile entegre hale getirildiği ve uygulamaya geçen 3 ilçeden biri de Safranbolu olduğu belirtildi.

Başkan Köse; ‘’Ulaşımdaki aksamaları önlemek için girişimde bulunduğumuz ve uzun yıllar sonra belediye yatırımıyla son model halk otobüslerini bünyemize aldık. Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak otobüslerimiz Safranbolumuza hayırlı olsun’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz