Ana Sayfa Gündem YİNE UNUTULDU..!

YİNE UNUTULDU..!

55
0

Karabük Üniversitesi bünyesinde Sivil Havacılık Yüksek okulu için 2013 yılında YÖK’den olur alındıktan sonra  Dönemin Rektörü  Prof. Dr. Burhanettin Uysal tarafından kent için önemli olan  Havaalanı Projesi için çalışmalar başlatmıştı.

Ardından, Orman işletmesinden ve KARDEMİR AŞ den  mevcut arazilerin üst kullanım hakkı alınmış,  dönem Rektörü Prof.Dr Refik Polat’da İş adamı Şefik Dizdar arasında üst protokol imzalanarak  Havaalanı için start vermişti.

Seçim döneminde Karabük’e gelen TC son Başbakanı Binali Yıldırım’da miting alanında ‘Karabük Havaalanı hayırlı olsun” demişti.

Seçimler, siyasi çekişmeler ve özellikle yer konusundaki kararsızlık nedeni ile başlatılan tartışmalar Havaalanı projesi bir başka bahara erteleneceği yönündeydi.

Ancak, Karabük Belediyesi meclisi Şubat/2020  ayı toplantısında konuyu gündeme alarak oylanmış ve bir oy farkla meclis havaalanının yapımı için karar almıştı..

Havaalanı için Belediye Meclisinin kararı sonrası bir engel kalmadığını vurgulayan konu uzmanları şimdi havalanın ne zaman yapılacağı konusunda bir açıklama bekliyor.

İŞ ADAMI ŞEFİK DİZDAR “PİSTİ BEN YAPACAĞIM DEMİŞTİ

16 Mart 2017 tarihinde ise Karabük Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçuş Eğitim Pisti’nin yapımını üstlenen Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı iş adamı ile KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat arasında iş birliği protokolü imzalanmıştı.

Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu binasında bulunan Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen törende 30 metre genişliğinde bin 250 metre pist uzunlu bulunan eğitim pistinin yapımı için imzalar atıldı. İmza töreni öncesi açıklamalarda bulunan Rektör Refik Polat, Karabük’te yıllardır konuşulan bir havaalanı mevzusu olduğunu ve inşallah bu şehrin medarı iftiharı olan Şefik Dizdar ile havaalanı konusunu çözüme kavuştuğunu söylemiş,  “ Şefik amcamızda bizim Sivil Havacılık Yüksek Okulunun eğitim pisti olarak tasarlanan havaalanını üstleneceğini bizlere bildirmişti. Bizde bu konuda protokol hazırladık. Resmi işleri Karabük Üniversitesine ait olmak üzere yapım ve işletim koşulları kendisine ait olacak. Kendisine bu desteği için çok teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulunmuştu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz