Ana Sayfa Gündem Afet Bölgesinde Karabük’e Özgü Ahşap Evleri Sitesi Kurulacak

Afet Bölgesinde Karabük’e Özgü Ahşap Evleri Sitesi Kurulacak

53
0

Türkiye yi sarsan 6 Şubat depreminin ardından afet bölgesine gönderilecek ayni ve nakdi yardımlarla ilgili olarak Karabük’te faaliyet gösteren Odaların Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan Deprem Yardımları Koordinasyon Kurulunun Üst Kurul Toplantısı Vali Fuat Gürel Başkanlığında yapıldı

TSO Başkanları, Haddeciler Derneği, MÜSiAD gibi Oda ve Dernek Başkanları ile gerçekleşen toplantıda İnşaatçılar, Kuyumcular, Bankacılar, Müteahhitleri temsil edecek İsimlerine olması beklendi. Karabük’ün il yüzölçümü bakımından en büyük orman varlıklarına sahip olunduğu gerekçesi ile afet bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları için ağaç evlerden oluşturulması planlandığı duyuruldu

Karabük Ahşap Evler Sitesi çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunularak, bölgeden gelen gıda talepleri konusunda fikir alışverişinde bulunan kurul önümüzde ki günlerde yapacağı toplantılara Karabük’de adı sık sık STK ve siyasi ortamlarda geçen isimlerini de kurula çağırması bekleniyor.

SAFRANBOLU’DA DAHA GENİŞ KATILIM İLE YAPILDI

Afet Bölgesinde Karabük’e Özgü Ahşap Evleri Sitesi Kurulması için ön çalışmaların birini de Safranbolu’da gerçekleştiren Vali Fuat Gürel, bölgeden gelen talepler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

6 Şubatta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depreminin ardından afet bölgesine gönderilecek ayni ve nakdi yardımlarla ilgili olarak ilimizde faaliyet gösteren Odaların Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan Deprem Yardımları Koordinasyon Kurulunun ilk toplantısı Karabük’te Vali Fuat Gürel Başkanlığında yapılmıştı. İkincisi de Safranbolu da gerçekleşti.

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde yapılan toplantıya Karabük Valisi Fuat Gürel’in yanı sıra Safranbolu Kaymakam V. Gizem Tokur, Belediye Başkanı Elif Köse, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Çankal,  İlçe jandarma Komutanı J.Yzb. Hasan Arıkan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile Oda Temsilcileri ve iş insanları katıldı.

Toplantıda ilimizin yüzölçümü bakımından en büyük orman varlıklarına sahip olması nedeniyle afet bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları için ağaç evlerden oluşturulması planlanan Karabük Ahşap Evler Sitesi çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunularak, bölgeden gelen gıda talepleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz