Ana Sayfa Gündem ŞİDDETLİ YAĞMUR ARKASINDAN SICAKLIKLAR 10-15 DERECE AZALACAK!

ŞİDDETLİ YAĞMUR ARKASINDAN SICAKLIKLAR 10-15 DERECE AZALACAK!

50
0

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda; “Yurdumuzun Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.” dendi

Yapılan yazılı açıklamada “Çarşamba günü Batı Karadeniz Bölgesinde görülecek yağışların genellikle yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Perşembe günü, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yurdumuzun Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağışların Karla Karışık Yağmur ve Kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINDA ANİ DÜŞÜŞLER BEKLENİYOR. SICAKLILAR 10-15 DERECE AZALACAK!

Hafta ortasına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenilen hava sıcaklıklarının önce Balkanlardan sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte, ülkemiz genelinde hissedilir derecede (10-15 C derece) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normalleri altında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgârın, Çarşamba günü Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (70-100 Km/saat) eseceği Perşembe günü ise kuzey kuzeybatı yönlerine döneceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günleri soba ve baca gazı zehirlenmeleri meydana gelebileceğinden vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur.” ifadeleri kullanıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz